Головна » 2016 » Квітень » 1 » Екскурсія до музею Івана Гончара
20:54
Екскурсія до музею Івана Гончара

       25 березня група учнів 5-8 класів Феневицького НВО відвідала Український центр народної культури "Музей Івана Гончара", який розташований в історичній частині Києва - на Печерську. Його приміщення - пам'ятка архітектури національного значення ХVІІІ - ХІХ ст.

         Засновник музею - Гончар Іван Макарович - видатний діяч культури, скульптор, живописець, колекціонер, графік, народознавець, який відшукував і повертав до життя мистецькі скарби нашого народу.

Екскурсію залами музею проводили студенти  інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

        Школярі ознайомилися з історією створення музею, побачили ікони народного письма, які були привезені з різних куточків України. З великою цікавістю діти розглядали і  слухали розповідь екскурсовода  про збірку картин під назвою "Козак Мамай", варіації на тему "Несе Галя воду", портрети Т.Шевченка. Незвичайною була розповідь і про старовинні українські музичні інструменти: бандуру, кобзу, ліру.

Дівчата-студентки під супровід бандури виконали фрагмент пісні на слова Т. Шевченка.

      Багато цікавого почули діти і про українську вишивку. Але найбільш захоплюючою була розповідь про  жіночий національний одяг . Дітям навіть запропонували одягти дівчину-українку. Після цього студенти і школярі грали  в ігри, співали веснянки, закликали весну.

          В кінці господарі заходу нагадали про свято Сорок святих, яке відзначають 22 березня, і пригостили всіх присутніх жайворонками, які випікали саме цього дня. На згадку про цю зустріч зробили колективне фото.

Категорія: Свіженькі новини НВО | Переглядів: 219 | Додав: rina-vanenko | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: