Головна » 2016 » Січень » 25 » Різдвяний вертеп
00:16
Різдвяний вертеп

На Різдвяні свята учні Феневицього НВО показали театральне дійство "Різдвяний вертеп".

Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. У давніх слов’ян рік розпочинався навесні. Після прийняття християнства за греко-візантійським обрядом початком церковного та громадянського року стало 1 вересня. З 1700 р. Петро І увів у Росії січневе літочислення, проте на Україні традиція зустрічі Нового року 1 січня існувала ще з кінця ХІV ст.

Побутувало уявлення про те. що у новорічну ніч відкривається небо і в Бога можна попросити що завгодно. Дуже довго жила віра в те, що характер новорічного свята впливає на долю всього року.

Традиційна новорічна обрядовість – це ціла низка зимових свят, серед яких виділяється період дванадцятидення з кульмінаційними точками 25 грудня (Різдво), 1 січня (Новий рік) і 6 січня (Хрещення) за старим стилем. Навколо цих дат церковного та громадянського календаря протягом віків склався надзвичайно багатий комплекс звичаєвості. Останній день старого і перший день нового року українці відзначали як свята Меланки (Маланки) і Василя. На відміну від Різдва і Хрещення ці дні не мали важливого значення в релігійному календарі, тому в їхній обрядовості майже не помітно церковних мотивів.

Колядування – давній звичай зимових  (різдвяних) обходів із виконанням величально-поздоровчих пісень (колядок) і речитативних формул (віншівок). В основі цих обрядів лежала магічна  ідея «першого» дня, згідно з якою побажання, висловлені на новорічні святки, мали стати реальністю.

Тож традиційно до школярів та вчителів  Феневицькому НВО  завітав отець Георгій, настоятель церкви Олександра Невського. Священик привітав усіх присутніх з Новим роком, з Різдвом Христовим і побажав усім миру і злагоди. До привітань приєдналися учні 1, 5, 7 класів, які виконали колядки, у яких славили господарів, бажали їм здоров’я, щастя, достатку, багатого врожаю. Після цього о. Георгій представив Кравченка Михайла Юрійовича та його синів - Іллю та Володимира, учасників  фольклорного колективу «Джерело» з  села Мала Солтанівка Васильківського району, які приїхали на запрошення священика і виступили перед школярами зі своєю  різдвяною програмою.

Категорія: Свіженькі новини НВО | Переглядів: 333 | Додав: rina-vanenko | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: