Головна » 2013 » Грудень » 22 » Свято Андрія
02:23
Свято Андрія
   
 
13 грудня учасники фольклорного гуртка "Калинонька" провели свято Андрія. Спочатку керівник гуртка Настенко Т.М.- розповіла нам про народні традиції святкування Андрія. Ми дізналися про те, що напередодні свята дівчата проводили ворожіння. Для того, щоб дізнатися про свою долю, дівчата кидали чобіт, заносили в хату по оберемку дров. Але ми цим не займались.
Наше свято Андрія було пов'язане з кусанням калити. Тетяна Миколаївна спекла корж, який прикріпили стрічкою до чіплійки - спеціального рогача, яким брали сковороди з печі. Цей корж - калита - був паном Коржинським. А пан Кочержинський - кочерга, якою підгрібають жар та попіл у печі. От осідлавши кочергу, їхав один з учасників гуртка до пана Коржинського калиту кусати. Ще один учасник цього дійства стояв на поготові, щоб мазати невдаху. Того, хто не вкусив коржа, мазали крейдою. А потім клали кочергу на рогач і танцював той, хто не зміг вкусити калиту.
Анатолій Іванович - наш вчитель музики - грав для нас на баяні, а ми танцювали танець на рогачах. Дуже спритним вдавалося потанцювати на рогачах.
А потім гралися в ігри з музичним супроводом. І в кінці свята смакували калитою.
Адже в народі існує повіря - хто калиту кусає, той здоров'я добавляє.
Цікаво проводили свята наші предки. Вони не сиділи за комп'ютерами і телевізорами, але їхні ігри були веселими, цікавими, навчали доброму.
 
Попов Олександр,
учень 3 класу
Феневицького НВО,
староста гуртка "Калинонька"
 
 
 
Категорія: Свіженькі новини НВО | Переглядів: 300 | Додав: rina-vanenko | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: