Головна » 2013 » Листопад » 2 » Творчий вечір Іваненка Григорія Івановича (ювілей поета-земляка)
00:09
Творчий вечір Іваненка Григорія Івановича (ювілей поета-земляка)

«Голуба, голуба моя осінь…»

(Творчий вечір поета-земляка)

 

У збірці «Перехрестя» Г. Іваненка є поезія «19 жовтня». Чому така назва? Бо саме 19 жовтня 1953 року  в селі Леонівка Іванківського району народився Григорій Іванович Іваненко. Тут закінчив восьмирічну школу, навчання продовжив у Київському політехнікумі зв’язку, працював за спеціальністю та на приладобудівному заводі, заочно навчався в Київському політехнічному інституті (інженер-радіотехнік). Тривалий час працював у редакції газети «Трибуна праці» Іванківського району, в редакції газети «Новини Полісся»  Поліського району.

Г.Іваненко - член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України.Дощ пройшов уночі – нагадати, що літо минуло,
Впав у спраглу ріллю, окропивши новий урожай.Такими словами починається вірш «19 жовтня». Цьогорічний ювілейний день народження не став винятком: уночі йшов тихий теплий дощ. А день видався сонячний, яскравий!
Ювіляр відзначав свій день народження у широкому колі друзів, колег, рідних.Привітати іменинника приїхали члени Київської обласної організації Національної спілки письменників України та літературного об’єднання «Радосинь»: С.В.Цушко, А.І. Гай, Г.С.Гай, О.С. Хмельовський, І.Г. Ковальчук, Т.В.Володай, І. Венжик, В.Козак, П.Т. Малєєв, А.В. Топчій.Першим ювіляра вітав голова Київської обласної організації Національної спілки письменників України А.І. Гай, який представив гостей – поетів і прозаїків, розповів коротко про діяльність студії «Радосинь» та літературне становлення Г. Іваненка як поета-романтика, людини надзвичайно щедрої, доброї душею. Анатолій Іванович підкреслив, що літературна творчість – частина життя ювіляра. Сергій Цушко у своєму виступі відзначив, що для поезії Г.І.Іваненка характерна ліричність. Тому не випадково він поклав на музику кілька поезій Г. Іваненка і запропонував присутнім прослухати прекрасні пісні.Тетяна Володай, крім теплих слів на адресу ювіляра, виконала кілька власних пісень.
Валентина Козак прочитала свої сатиричні твори.Павло Малєєв, друг славнозвісного Григора Тютюнника, розповів про своє знайомство з ювіляром, яке сталося понад тридцять років тому і переросло у справжню творчу дружбу.
Багато дружніх побажань висловили імениннику Алла Топчій, Ірина Венжик та Інна Ковальчук.
До речі, всі гості-літератори дарували Г.Іваненку свої нові поетичні й прозові збірки.Привітати Григорія Івановича приїхали працівники районної бібліотеки. Н.Д. Лугиня, завідуюча Іванківською ЦБС, розповіла про співпрацю з поетом, який завжди знаходить час для участі у різноманітних заходах, які проводять працівники бібліотеки. Наталія Дмитрівна відзначила вміння Григорія Івановича писати вірші експромтом. Бібліотекарі ЦБС підготували збірочку вітань на свою адресу, які написав поет на різних заходах.З особливою теплотою Григорія Івановича вітала Л.Г. Процик – учитель української мови та літератури Іванківської ЗОШ №1, заслужений  учитель України, яка побажала імениннику міцного здоров’я, творчого натхнення.Від районної організації Української спілки ветеранів Афганістану ювіляра вітав  її голова С.О. Левченко, від ради ветеранів Феневицької сільської ради – Щербак Г.Ф. На святі був присутній настоятель церкви Олександра Невського в селі Феневичі отець Георгій, який побажав імениннику міцного здоров’я і «многая, многая літа».Літературна діяльність Іваненка Г. тісно переплітається з педагогічною діяльністю у Феневицькому НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів- дитячий садок» та громадською роботою на території Феневицької сільської ради. Глибоко шановану людину вітали О.О. Кравченко –директор НВО та М.Г. Салій – сільський голова.Найщиріші вітання отримав ювіляр із уст своїх вихованців – Хлистун Б., постійної учасниці і призера районних та обласних поетичних конкурсів, нині студентки Київського НПУ імені М.Драгоманова.Пісенні вітання звучали від І.М.Козаченко, випускниці Феневицького НВО, яка зараз працює вчителем географії у рідній школі та І. Тагієвої, учениці 10 класу.Григорія Івановича приїхала привітати студентка Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка  Д. Салій зі своїми подругами. Дівчата виконали українські народні пісні, які схвилювали і розчулили всіх присутніх у залі.

Кульмінаційним моментом творчого вечора став танець, на який запросила ювіляра Н.Є.Українська – хореограф, керівник танцювального гуртка.Творчий вечір поета – земляка запам’ятався кожному з присутніх урочистістю, родинною теплотою, душевністю, щирістю.                                                                                                               Т.Г. Салій

 

 

Категорія: Свіженькі новини НВО | Переглядів: 1637 | Додав: rina-vanenko | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: